FAQ

CZYLI LISTA NAJPOPULARNIEJSZYCH PYTAŃ,
KTÓRE MŁODE PARY LUBIĄ ZADAWAĆ PRZED PODPISANIEM UMOWY

Ceny zawierają dojazd do 100km od miejsca zamieszkania czyli Wrocław:) Dotyczy to dojazdu na wesele, sesję plenerową czy sesję narzeczeńską, a dojeżdżamy we wszystkie części kraju. Jeśli jest to powyżej 100km doliczamy koszty paliwa. Nie są to nigdy astronomiczne kwoty- 0.50zł/1km. Natomiast co do noclegu to prosimy o niego jeśli odległość wynosi powyżej 200km od Wrocławia.

Termin oddania zdjęć to 40 dni roboczych od wykonania sesji plenerowej, ale spokojnie – nie zostawimy Was tyle czasu bez żadnego zdjęcia – do 1 tygodnia otrzymacie kilka zdjęć abyście mogli pochwalić się nimi rodzinie i znajomym, kiedy emocje są jeszcze żywe

Nie:) pojawiamy się  razem jeśli wesele jest na ok.150 osób i jest w okolicy Wrocławia. Zawsze ten drugi jest w rezerwie:)

Więcej szczegółów omówimy na spotkaniu.

Plener w dniu ślubu jest zdecydowanie krótszy (trwa 15-30 min) i dzięki niemu będziecie mogli przypominać sobie jak pięknie wyglądaliście tego dnia. Sesja w innym terminie trwa już ok. 2-3h i odbywa się w wybranym przez Was miejscu. Tam już możemy bardziej zaszaleć, bo nie musicie wracać do swoich gości.

Oczywiście, że tak : )

Zdjęcia z całego reportażu ślubnego w formacie RAW przechowujemy min. 6 miesięcy, natomiast zdjęcia już po obróbce graficznej w formacie jpg przechowywane są min. 12 miesięcy w teorii, a w praktyce mamy jeszcze 7 -letnie reportaże:D ale na pewno polecamy zrobienie kilku dodatkowych kopii na DVD czy USB.

Umowę podpisujemy osobiście u nas w mieszkaniu lub jeśli nie ma możliwości spotkać się to robimy to po przez e-mail. Biorę od Was dane, które są wymagane w umowie i wysyłam. Po podpisaniu wysyłacie mi skan na e-mail. Pobieramy 300 zł zadatku, a pozostała część płatna jest 7 dni od wesela. 7 – 14 dni przed Waszym ślubem wysyłamy do Was ankietę, w której szczegółowo opisujecie jak wygląda Wasz harmonogram dnia, aby później już nie zawracać Wam głowy i nie stresować : )

Żeby ten trudny wybór nie spędzał Wam snu z powiek, możemy i bierzemy to na siebie. Jednak sugerujemy, że nikt tak jak Wy nie wie lepiej kto jest najbliższy Waszemu sercu, ani które chwile były dla Was najpiękniejsze.

Na pewno fajnie jest mieć taką pamiątkę i uzupełnienie całej historii. Taka sesja może zostać wykonana np. w miejscu, w którym poznaliście się lub zaręczyliście. W miejscu, które jest dla Was bardzo ważne : ) Na pewno pomaga też w późniejszej sesji plenerowej, jeśli wcześniej nie mieliście żadnego doświadczenia przed obiektywem i czujecie się niepewnie lub takie „pozowanie” jest dla Was bardzo stresujące, to sesja narzeczeńska powinna Was z tego wyleczyć : )

Pracujemy na pełnoklatkowym sprzęcie Nikona ze stałoogniskowymi obiektywami ze światłem 1.4 i 1.8 : ) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych nie macie się o co martwić, ponieważ nasze aparaty wyposażone są w podwójne sloty pamięci, dzięki temu zapisujemy dane jednocześnie na dwóch kartach oraz mamy łącznie cztery aparaty. Po powrocie z wesela kopiujemy wszystko na dwa różne dyski oraz chmurę, przez co Wy i My możemy spać spokojnie : D

Standardowo czyli przyjeżdżamy prosimy o kawę, ciasto, a jak jest upał to o zimnego browarka;D

A teraz na poważnie. Zaczynamy od fotografowania detali, przygotowań, błogosławieństwa itp. Często się zdarza, że pomagamy w zapięciu sukni, zawiązaniu krawata czy podaniu chusteczki na otarcie łez. Jesteśmy z Wami podczas przygotowań, na ceremonii ślubnej, aż do momentu rzutu muszką i welonem na weselu.

Po przywitaniu się z Wami zaczynamy od Detali – Prosimy Was o przygotowanie takich rzeczy jak: biżuteria, podwiązka, spinki, krawat/muszka, suknia ślubna, buty, zaproszenia, butonierka, bukiet Panny Młodej – wszystko to, co związane ze ślubem.

Później są Przygotowania – przechodzimy do makijażu, lecz nie robimy zdjęć na samym początku, tylko pod koniec, kiedy Panna Młoda wygląda już olśniewająco. Zakładanie sukni fotografujemy wtedy, kiedy Panna Młoda ma już ją na sobie i mama z świadkową pomagają w zapinaniu jej. Szanujemy prywatność i chcemy abyście czuli się przy nas komfortowo. Jeśli przygotowania odbywają się w różnych miejscach z reguły najpierw jedziemy do Panna Młodego – tam spędzamy 30 min i wyruszamy do Panny Młodej.

First Look – gdy wyglądacie już pięknie i nadchodzi ten moment kiedy po raz pierwszy zobaczycie siebie w strojach ślubnych znowu wkraczamy do akcji i fotografujemy Waszą reakcje na swój widok, emocje które towarzyszą w tym momencie są nie do opisania.

Ślub – na wstępie idziemy przywitać się z księdzem jeśli to ślub kościelny, a podczas uroczystości fotografujemy wszystkie ważne momenty, staramy się być niewidoczni.

Wesele – tutaj rejestrujemy wszystko i robimy najwięcej zdjęć. Jesteśmy do Waszej dyspozycji:) Jeśli chcecie zdjęcia z rodzicami, babcią, dziadkiem, wujkiem, ciocią itd nie ma żadnego problemu. Idealną okazją do zdjęć z najbliższymi jest fotościanka. Fotościanka jest dostępna przez ok. 1h co w zupełności wystarczy, aby ze wszystkimi zrobić sobie zdjęcie. Pracę kończymy chwilę po północy czyli po tzw oczepinach, kiedy następuje rzut muszką i welonem, a Para Młoda jest już małżeństwem z jednodniowym stażem.

ODEZWIJ SIĘ DO NAS

NAPISZ / ZADZWOŃ

Jeśli mamy wolne miejsce w terminie Waszego Ślubu, chętnie umówimy się na spotkanie na kawę i porozmawiamy o Waszych oczekiwaniach, potrzebach i marzeniach związanych z fotografią ślubną.